Dřevo

Třívrstvý lepený hranol, vysoušený na 11-14 % absolutní vlhkosti; rozměr 68 x 80 mm. Používané dřeviny: smrk, borovice, dub, tropické dřeviny typu meranti a eukalyptu

Tvar okna a příčky

Libovolné tvary okna. Jednokřídlá, dvoukřídlá se sloupkem i bez sloupku, kruhová a jiné nepravoúhlé tvary, možnost výběru z příček meziskelních lepených a pevných (dělí celoplošné skleněné výplně a zpevňují celé křídlo okna).

Izolační dvojsklo

Množství variant zasklení. Standardní sestavení: 2 tabule skla o tloušťce 4 mm, vzduchová dutina mezi skly 16 mm, koeficient prostupu tepla k=2,7 W/m2K, index zvukové neprozvučnosti i=32 dB. Použitím speciálních výplní a možných kombinací skel lze dosáhnout tepelné prostupnosti k=0,9 W/m2K a index zvukové neprozvučnosti až do 44 dB lze kombinovat s ornamentními, tónovanými či bezpečnostními skly.

Těsnění

Vyrobeno z trvale plastické silikonové pryže nebo měkčeného PUR a zasazeno do drážky v okenním křídle. Pro zvýšení zvukových izolačních účinků lze toto těsnění zdvojnásobit.

Okapnice

Termookapnice tvar „Softline“ s přerušeným tepelným mostem je vyrobena z hliníkové, speciální profilované lišty a povrchově ošetřena eloxováním. Okno lze doplnit o okapnici na křídle, chránící spodní vlys křídla. Celoobvodové kování WINKHAUS Autopilot, třípolohová oliva zjednodušuje kombinaci otevírání, vyklápění a zavírání zajišťuje vícebodové bezpečné uzamčení v jedné rovině. Pojistka proti chybné manipulaci. Bezpečnostní západka proti vylomení křídla. Kování lze doplnit o prvky zajišťující štěrbinové větrání, tzv. mikroventilaci.

Povrchová úprava

V mnoha barevných odstínech. Ekologicky nezávadná, kvalitní barva Glasurit (vzorkovnice Glasurit a RAL). Po impregnaci je vrchní nátěr aplikován vysokotlakým stříkáním. Záruka 5 let, bez mechanického poškození, barvy zůstávají svěží po celá desetiletí.
Copyright © 2016 SHADOWLINE s.r.o.